Presbiyopi Tedavisinde Kamra Inlay (ACU FOCUS)

   


Kamra Inlay tedavisi yaşa bağlı yakın görme problemini tedavi etmek amacıyla geliştirilmiş pek çok göz hekimi tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Acufocus tedavisi dediğimiz bu yöntem, ortası delik ve çok ince bir diskin tek göze yerleştirilmesi ve bu sayede gözün odak derinliğinin artmasıyla beraber doğal yolla yakın mesafeyi görmeyi sağlayan yeni bir yöntemdir.

Kornea içine femtosecond lazer uygulanarak yapılan bu tedavi yaklaşık 15 saniye sürüyor. Hasta tedavi sürecinden yarım saat sonra da taburcu olabiliyor. Diğer uygulanan yöntemlerin aksine, korneada kesi, flap kaldırma ya da tıraşlama gibi müdahaleler yapılmadığı için hasta ağrı ya da enfeksiyon gibi yan etkilerle karşılaşmıyor.

Femto Lazer cihazıyla sadece göze damla damlatılarak yapılan bu tedavinin avantajı, uzun yıllar yakın gözlüğü ihtiyacını ortadan kaldırıyor olması ve geri dönüş şansının olmasıdır. Yani hasta istediği zaman göze zarar vermeden çıkartılabiliyor.

TEDAVİ SÜRECİ

Kamra Inlay tedavisinde operasyon, başından sonuna kadar sadece damla anestezisi ile yapılmaktadır. IFS ile korneada kusursuz bir kapak oluşturulur. Eğer hastada uzak görme problemi de varsa önce lazer tedavisi ile bu problem giderilir hemen ardından Kamra yerleştirilerek flap kapatılır. Tedavi yaklaşık 10 dakika içinde tamamlanır. Tedavi sonrasında dikiş ya da bandaj kullanılmaz. Operasyon sonrası 15 dakika dinlendikten sonra hasta taburcu edilebilir ve hemen ertesi gün sosyal yaşantısına dönebilir.

Diğer presbiyopi tedavilerinin aksine Kamra Inlay tedavisinde yakın görmede olumsuz herhangi bir değişiklik olmamakla birlikte aynı operasyonla uzak görme sorununa da çözüm getirilmektedir.

     
   

takip edin :       


Ziyaretçiler için uyarı: Sitemiz Sağlık Bakanlığı 15.02.2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliğin 29. maddesine göre hizmet ile ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bir uzmana danışılmadan veya bir doktorla görüşülmeden bilinçsizce yapılan uygulamadan doğabilecek zararlar nedeniyle web sitemiz sorumlu tutulamaz. Site içerisindeki bilgiler izinsiz kullanılamaz.